Inwerter palet i wymieniacz palet stosujący metodę przechylania

Jest to odpowiednia metoda dla palet o róźnych rozmiarach

Obydwie metody są podobne do siebie: Wymieniacz palet stosujący metodę obracania (tzw. inwerter palet) oraz wymieniacz palet stosujący metodę przechylania, przechylenie ładunku pod pewnym kątem. Różnica między tymi dwoma technikami: Inwerter obraca paletę o 180 stopni. Wymieniacz stosujący metodę przechyłu, odchyla paletę do tyłu o 100 stopni. Obydwie metody znajdują zastosowanie przy obsłudze wytrzymałych ładunków takich jak worki, beczki czy pudła kartonowe. Są też dobre do wymiany palet ze zwisającym ładunkiem.

Obsługa i porady

Masz pytania? Czekamy na Twoje zapytanie i chętnie doradzimy na temat zmieniaczy palet.

Inwerter palet obraca paletę do góry nogami

Video abspielen
Inwerter palet obraca paletę do góry nogami
W zależności od modelu, inwerter palet załadowuje wózek widłowy bądź paletowy. Paleta jest chwytana z trzech stron, a następnie zostaje obrócona o 180 stopni. W ten sposób paleta znajduje się na górze ładunku i można ją łatwo wymienić. Następnie inwerter z nową paletą wraca do pozycji wyjściowej. W niektórych branżach ułożenie ładunku nie jest istotne. W takiej sytuacji docelową paletę można ułożyć na górze ładunku przed obróceniem. Odpowiednio tylko jeden obrót jest wymagany, aby umieścić ładunek do góry nogami.

Wymiana palet metodą przechylania

Video abspielen
Stosując metodę przechylania ładunek jest odchylany o 100 stopni.
Wymieniacz palet stosujący metodę przechyłu jest załadowywany przez wózek widłowy bądź paletowy wygodnie z podłoża. Dwie boczne ścianki zabezpieczają ładunek i odchylają paletę z ładunkiem do tyłu o 100 stopni. W momencie, gdy ładunek jest odchylony paleta wraca do oryginalnego położenia. Można teraz wymienić paletę na nową.

Metoda obracania

Po obrocie o 180 stopni docelowa paleta znajduje się na górze ładunku.

Metoda przechylania

Paletę można wygodnie wymienić bezpośrednio z podłoźa.